Letní (nejen) studentské tábory v přírodních rezervacích

PR Mokřiny u Vomáčků

Nastávající léto představuje pro nás 18. táborovou sezónu v mokřadních rezervacích. Jedná se zpravidla o 7mi až 12tidenní akce, které jsou založené na jisté dávce entuziasmu ze strany účastníků. Rozhodně nedoporučujeme uvažovat o absolvování našeho kosícího tábora jen s cílem vydělání peněz. Akce jsou zejména vhodné pro:

 • studenty vysokých škol, kteří si potřebují vyčistit hlavu po zkouškovém období
 • jedince, kteří si chtějí zlepšit či otestovat fyzičku
 • osoby se zvýšeným zájmem o ochranu přírody
 • workoholiky a hyperaktivní povahy
 • dobrodruhy, kteří chtějí vyzkoušet, co vydrží
 • jedince, kteří chtějí poznat nové přátele v netradičních podmínkách

 • Pracovní podmínky jsou zpravidla extrémní. Pracuje se za každého počasí většinou 7 hodin denně za plat 46 Kč/hod (zpravidla "čistého" pokud student v daném měsíci nepracuje pro další subjekt). Mimořádně výkonní jedinci mohou obdržet příplatek. Úvodní část prací spočívá v ručním kosení kosou, vybraní jedinci kosí křovinořezy. Převážná část pracovní činnosti následně spočívá v hrabání a odnosu pokosené trávy, jejím nakládání na valník, deponování nebo pálení. Práci většinou ztěžuje těžko schůdný podmáčený terén.

  PR Dvořiště
  PR Dvořiště

  PP Ohrazení
  jirka24.jpg(29 kb)

  Kromě práce nabízíme nepracovní program, který je další součástí odměny za odvedenou práci. Tento program sestává ze dvou až tří (podle délky akce) celodenních poznávacích cyklistických výletů do přírody a chráněných území CHKO Třeboňska, Přírodního parku Novohradské hory. Délka výletů činí v průměru 80 km. Mezi oblíbené cíle patří ornitologická rezervace a rybníky s koupáním v CHKO Třeboňsko, lesní jezero Kapelunk či nejvyšší vrchol české strany Novohradských hor, rakouský Mandelstein aj. Dále bývají připraveny dlouhodobě oblíbené čtené "nočníčky" a pro případ nevlídného počasí i kratší podvečerní programy s prvky arteterapie a podobně.

  Na vrcholu rakouského Mandelsteinu
  Na vrcholu Mandelsteinu

  Na Třeboňsku
  Na Třeboňsku

  Podmínky účasti : Věk od 16ti let výše, chuť pracovat a schopnost odolávat nepříznivým podmínkám, mezi které patří voda, bahno, komáři, zima, horko, zpravidla absence alkoholu a cigaret (v rezervacích není dovolené kouření) a drzé požadavky vedoucího akce. Umění kosit kosou není podmínkou, ochota naučit se to ano.

  Podmínky na akci: Bydlení ve velkém vojenském stanu (individualisti ve vlastním) na okraji rezervace, event. na statku u organizátora akce. Vaření společné - náklady rozpočítané mezi účastníky. Počet účastníků na jedné akci max. 10 - 12 osob.

  Nutné vybavení: Kolo !!! (bezpodmínečně!), cestovní doklad, holínky (co nejlepší/nejvyšší), pláštěnka, spacák, karimatka, teplé a náhradní oblečení. Vhodné vybavení: hudební nástroje, dalekohledy, pastelky, plavky.

  Slavkovické louky
  PP Slavkovické louky

  Lipenská nádrž
  Lipenská nádrž

  Závazné přihlášky: Písemně nebo e-mailem nejpozději 2 týdny před začátkem tábora na adresu:
  Ing. Jiří Marek - STROM,
  Chvalkov 22, 374 01 Čížkrajice
  ,
  e-mail: marek.chvalkov@worldonline.cz
  Možná je též domluva telefonem: 386 323 240. Při přihlašování uvádějte nejen mailovou, ale i standardní adresu!!! S přihláškou nečekejte dlouho - bývá plno. Přesné informace o místě a době srazu obdržíte nejpozději týden před akcí. V případě obsazeného (či zrušeného) termínu Vám bude nabídnut náhradní.
  Termíny táborů jsou uvedené na stránce aktualit.